Rodzice dzieci z SMA / Fundacja SMA | Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza | Fundacja Aktywnej Rehabilitacji | Hotel Sobienie Królewskie FACEBOOK  EN

Dla uczestników

Priorytet


Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w warsztatach, prezentacjach i konsultacjach.

Będziemy starać się zapewnić nocleg wszystkim uczestnikom. Jeżeli jednak z powodu dużego zainteresowania liczba pokoi w hotelu okaże się niewystarczająca, priorytet będą mieli chorzy na SMA wraz z osobami towarzyszącymi, a pozostałych uczestników będziemy prosili o zorganizowanie noclegu we własnym zakresie w którymś z okolicznych hoteli. Ponadto będziemy starać się zapewnić nocleg osobom przyjeżdżającym z odleglejszych krańców Polski.


Pokoje


Wszystkie pomieszczenia w kompleksie hotelowym są dostępne dla wózków inwalidzkich.

Większość pokoi jest dwuosobowa, z jednym podwójnym bądź dwoma pojedynczymi łóżkami. Istnieje możliwość dostawienia łóżka rozkładanego lub materaca dla trzeciej osoby. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników, grupy/rodziny potrzebujące dostawki, a dysponujące karimatą bądź materacem dmuchanym, bardzo proszone są o ich zabranie ze sobą.

Jest też niewielka liczba pokoi trzyosobowych, które rezerwujemy dla dorosłych osób z SMA wymagających dwóch asystentów.

Każdy pokój ma łazienkę z kabiną prysznicową i toaletą. Z myślą o osobach, które mogą mieć trudności z korzystaniem ze standardowych toalet w pokojach, będziemy starali się dostosować i udostępnić dwie dodatkowe łazienki. Bardzo prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogliby użyczyć odpowiedni sprzęt.

Osoby na wózkach będą mogły korzystać również z pryszniców przy basenie hotelowym, które są łatwiej dostępne dla osób na wózkach.


Wyżywienie


Posiłki zostaną zapewnione przez hotel w postaci bufetu (szwedzkiego stołu). Indywidualne potrzeby dietetyczne będą uwzględnione w razie potrzeby – prosimy zgłaszać je na formularzu rejestracyjnym.

Nasz sponsor pokrywa koszty wyżywienia wszystkich dzieci do 16. roku życia oraz maksymalnie dwóch osób dorosłych (powyżej 16 lat) w każdej grupie. Ewentualna trzecia dorosła osoba będzie proszona o pokrycie kosztów posiłków (35 zł dziennie).


Dzieci


Dla dzieci do 14 roku życia – zarówno chorych na SMA, jak i zdrowych – na czas trwania warsztatów zostanie zorganizowana (na oddzielnej sali) zabawa i opieka wykwalifikowanych animatorów. Dzieci starsze niż 14 lat też mogą skorzystać z opieki, jednakże nie gwarantujemy rozrywki.

Animatorzy będą mieli możliwość błyskawicznego skontaktowania się z rodzicem/opiekunem w razie konieczności.

Ważne! Animatorzy nie mogą obsługiwać urządzeń medycznych (np. koflatora, wspomagania oddechu itp.), podawać lekarstw ani udzielać pomocy lekarskiej. Jeżeli dziecko takowej pomocy wymaga, będzie mogło pozostawać na sali wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna.

Wszystkie szczegóły dotyczące dzieci i ich wymagań prosimy podawać w formularzu rejestracyjnym.